Halo
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 83 Görüntülenme

Halo

(2022)

Yönetmen:

Jonathan Liebesman, Otto Bathurst, Roel Reiné

Oyuncular:

Senaryo Steven Kane, Kyle Killen, Justine Juel Gillmer
2022 yılında gösterime giren Halo izle dizisi, yönetmenliğini Jonathan Liebesman, Otto Bathurst ve Roel Reine isimlerinin yaptığı ABD yapımı bir dizid...

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  2022 yılında gösterime giren Halo izle dizisi, yönetmenliğini Jonathan Liebesman, Otto Bathurst ve Roel Reine isimlerinin yaptığı ABD yapımı bir dizidir. Aksiyon, macera ve bilim kurgu türünde yer alan Halo 1. Sezon izle dizisinin senaryosu ise Steven Kane, Kyle Killen, Justine Juel Gillmer üçlüsü tarafından ortaklaşa yazılmıştır. Dünyanın en sevilen video oyunlarından biri olan Halo oyunundan uyarlanan Halo dizisinin oyuncu kadrosunda ise, Pablo Schreiber, Shabana Azmi, Yerin Ha gibi oyuncular rol almaktadır.

  Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle Full HD ve 1080p kalitede sitemizden izleyebileceğiniz Halo 1. Sezon izle dizisinin tüm bölümlerinin konusu ise şöyle;

  Halo 1. Bölüm izle dizisinde, 2552 yılında Factions of Halo, Madrigal gezegenindeki bir İsyancı karakoluna saldırdı ve Spartalı birimi Gümüş Takım müdahale etmeden önce genç Kwan Ha dışında herkesi katleder. Yakındaki bir mağara sisteminde, Astsubay John-117, dokunuşuna tepki veren, gizemli semboller sergileyen ve mühürlü çocukluk anılarından bazılarının kilidini açan bir Forerunner eseri keşfeder ve alır. Hayatta kalan bir Covenant Elite, Covenant başkentinde buna tanık olur.

  Halo 2. Bölüm izle konusuna gelirsek, eski hatıralarında genç John, bir Spartalı olan Soren'i kaçarken yakalar ve kaçmasına izin verir. UNSC'den kaçan John, Kwan'ı ve eseri, bir dizi kırık asteroitten oyulmuş gizli bir İsyancı üssü olan Rubble'a götürür. Orada artık bir İsyancı lider olan Soren ile tekrar bir araya gelirler. Reach'te Halsey, John'un eylemleri üzerinde yoğun bir incelemeyle karşı karşıyadır, ancak kendisinin ve bu türden gelecekteki sorunlarına bir çözüm vaat etmektedir. Kaptan Keyes, John'u bulmak ve onu eser ve Kwan ile birlikte geri getirmek için Gümüş Ekibi gönderir.

  Halo 3. Bölüm izle hikayesi ise, yine bir geçmişe dönüşte, genç Makee, bir Forerunner cihazı kullanan bir çift Covenant Elite tarafından keşfedilir. Şu anda, Makee, Madrigal eserinin yerini bulmak amacıyla bir UNSC korvetinin baskınında bir Lekgolo kolonisine liderlik etmektedir. Ancak UNSC geminin tüm verilerini önleyici olarak sildikten sonra Makee, eserin bulunduğu Madrigal'e seyahat etmeyi seçer. Moloz'da Kwan, Soren'i döteryum ödemesi karşılığında ölen babasına sadık İsyancılarla yeniden bir araya gelmesi için onu Madrigal'e geri götürmeye ikna eder.

  Halo 4. Bölüm izle konusunda gelirsek, Kai-125, Reach'te duygusal baskılayıcı hapını kaldırır ve ardından Miranda'nın Madrigal eserini analiz etmesine yardımcı olur. Hem Madrigal'deki görevlerinin görüntülerinden hem de kayıp UNSC korvetinden yapılan yayınlardan Sangheili dilinin bir kısmının çevrilmesine yardımcı olduktan sonra, Kai ve Keyes eserin Mutabakat'ın Halo dediği bir "Kutsal Yüzük" ile ilgili olduğunu keşfeder.

  Halo 5. Bölüm izle konusu ise şöyle, Madrigal'de Soren, gezegenden kaçmanın bir yolunu bulmaya çalışırken Kwan'ı dizginler, ancak Kwan kendini kurtarır, gizlice yaklaşır ve Soren'i takip ettikten sonra bilincini kaybeder ve tabancasını ve aracını çalar. Eridanus II'de, UNSC, Eridanus II eserini emniyete almaya ve onu Reach'e geri götürmeye hazırlanır. UNSC eseri test ederken, onu Madrigal'de arayan Makee ve Mutabakat'ı gerçek konumuna bildiren bir ses patlaması yayınlar.

  Halo 6. Bölüm izle Eridanus II misyonunun hayatta kalan BMGK güçleri Reach'e geri dönüyor. UNSC ayrıca Makee'yi gözaltına alır; Sözleşme'nin tutsağı olduğunu iddia etmesine rağmen, Sözleşme'nin insan mahkumları almadığı düşünüldüğünde, BMGK içinde güvensizlik ve şüphecilik duyguları var. John, Makee'yi sorguladığında, ikisinin de Forerunner teknolojisini etkinleştirme yeteneğinden kutsanmış olduğunu ortaya çıkarır. Tıbbi testler, John ve Makee'nin genetik profillerinde bir takım benzerlikleri paylaştığını doğrular. John ve Kai'nin duygusal baskılayıcılarını ortadan kaldırmalarının ardından sergiledikleri davranışlardaki sapmalar nedeniyle, Parangosky, devam eden tüm ONI projelerinin lideri olarak Halsey'in yerine Miranda'yı atar.

  Halo 9. Bölüm izle

  Diğer Adları:

  HALO

  Senaryo:

  Steven Kane, Kyle Killen, Justine Juel Gillmer

  Yapım Şirketi:

  343 Industries

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?