İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.0 IMDB Puanı 138 Görüntülenme

İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi

(2014)

Yönetmen:

Brian Knappenberger

Oyuncular:

Senaryo Brian Knappenberger
2014 yılında vizyona giren ve sonrasında BBC tarafından yayınlanan The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz izle ya da Türkçe adıyla İnternet...

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  2014 yılında vizyona giren ve sonrasında BBC tarafından yayınlanan The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz izle ya da Türkçe adıyla İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi izle filmi, Brian Knappenberger tarafından senaryosu kaleme alınan ve yönetmenliği yapılan bir belgeseldir. Aaron Swartz isimli bilgisayar programcısının hayat hikayesini anlatan İnternetin Öz Evladı izle filmi, ABD yapımı olup biyografi ve belgesel filmleri türünde yer almaktadır.

  İnternetin Öz Evladı full izle filmi Amerikalı bilgisayar programcısı, yazar, siyasi organizatör ve internet aktivisti Aaron Swartz'ın hayat hikayesini anlatmaktadır. Programlama konusunda dahi olan Aaron Swartz izle belgeselinde temel internet protokolü RSS'nin geliştirilmesindeki rolünden Reddit'in kurucu ortaklığına kadar, wikipedia’nın atası olan bir internet sitesinden internetin her yerinde imzası bulunmaktadır. Ancak Swartz'ın bilginin herkese ulaşabilir olması konusunda verdiği savaş yüzünden iki yıllık bir hukuk kabusunun içine çekilmiştir.

  Sosyal adalet ve siyasi örgütlenme konusunda çığır açan çalışmaları ve bilgi erişimine yönelik agresif tavır takınması, onun genç yaşta hayata veda etmesine neden olmuştur. Hakkında açılan davalardan sonra bunalıma giren İnternetin Öz Evladı Aaron Swartz izle, 26 yaşında intihar ederek hayatına son vermiştir.

  Aaron'un mücadelesi ve hikayesi, ünlü olduğu internet ortamından daha çok, yetkili kişileri öfkelendirmiştir. Sivil özgürlük konusunda kendi başına savaşmaya çalışan genç bir adamın hikayesi olan İnternetin Öz Evladı izle belgeseli Swartz'ın çocukken çekilmiş görüntüleri ile ailesinin ve arkadaşlarının Aaron Swartz hakkındaki anıları anlatılmaktadır. İnternetin Öz Evladı Aaron Swartz’ın Hikayesi izle belgeselini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film üzerinden keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?